Title Image

Inwentaryzacja budynku Kraków

Geodezja inwentaryzacyjna w Krakowie i okolicach

 

 

Geodezja inwentaryzacyjna wchodzi w skład geodezji powykonawczej, której celem jest sprawdzenie zgodności budowy z wcześniejszymi projektami i warunkami zabudowy. W trakcie inwentaryzacji wykonujemy pomiary i obliczenia, dzięki którym sprawdzamy kształt oraz wymiar postawionych obiektów budowlanych i infrastruktury podziemnej (np. przyłączy wodociągowych). Inwentaryzacja pozwala nam na zweryfikowanie czy wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z pierwotnym planem. Wszystkie badane elementy oraz cechy budynku są umieszczane w dokumentacji.
Świadczymy usługi geodezji inwentaryzacyjnej w Krakowie i okolicach, gdzie każdego dnia pomagamy uzyskać naszym klientom pozwolenia na zamieszkanie w domach i mieszkaniach. Inwentaryzację może wykonać jedynie wykwalifikowany geodeta, a na podstawie sporządzonej dokumentacji można uzyskać m.in pozwolenie na przebudowanie istniejącego budynku.

Nasza oferta geodezji inwentaryzacyjnej obejmuje nie tylko Kraków, ale także wiele innych małopolskich miejscowości, takich jak na przykład Wieliczka, Olkusz, Proszowice, Gołcza, Wolbrom, Miechów, Czernichów, Gdów, Jerzmanowice, Kocmyrzów, Krzeszowice, Liszki, Koniusza, Niepołomice, Michałowice, Mogilany, Zielonki, Skała, Skawina, Zabierzów Słomniki, Świątniki Górne.

 

Czy inwentaryzacja budynku jest konieczna?

 


Zdecydowanie tak, ponieważ przed zamieszkanie np. w nowo wybudowanym domu należy zgłosić fakt ukończenia budowy do nadzoru budowlanego. Samo poinformowanie o zakończeniu prac nie wystarczy, ponieważ trzeba jeszcze dostarczyć dokumentację geodezyjną, w której znajdą się naniesione zmiany. Wykonujemy inwentaryzacje budynków, która służy do sporządzenia dokumentów wykazujących zmiany przestrzenne. Szybko i sprawnie dokonujemy pomiarów oraz oceny zgodności z pierwotnym projektem. Komplet dokumentacji jest przekazywany do wydziału dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Do wydziału musimy dostarczyć także:

? Protokoły pomiarów
? Dziennik budowy
? Opinię geodety odnośnie zgodności budynku z wcześniejszymi planami
zabudowy i projektu budowlanego
? Oświadczenie kierownika budowy dotyczące zgodności budowy z pierwotnym
projektem

 

Firma geodezyjna Geo Express – szybko i profesjonalnie

 

 

Na podstawie wykonanej inwentaryzacji dokonuje się również zmian w ewidencji gruntów. Zgodnie z polskim prawem budowlanym, inwentaryzacja budynku jest niezbędna do uzyskania pozwolenia na zamieszkanie i użytkowanie obiektu. Zdajemy sobie sprawę jak istotny jest czas (np. w przypadku osób, które szybko chcą zamieszkać w wymarzonym domu, który budowali od podstaw), dlatego realizujemy zlecenia inwentaryzacji powykonawczej w najszybszym możliwym terminie. Zgodnie z nazwą naszej firmy, Geo Express, stawiamy na profesjonalną i szybką inwentaryzację budynku. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ceny oraz czasu oczekiwania.

 

 

geodezja inwentaryzacyjna

 

Compare