Mapy do celów projektowych Kraków

Geodeta Kraków – profesjonalna mapa do celów projektowych

Chcesz wybudować dom albo postawić garaż lub halę? Każda inwestycja zaczyna się od pomiarów geodezyjno kartograficznych, które są jednym z elementów składających się na uzyskanie pozwolenia na budowę. Oferujemy usługi doświadczonych inżynierów i geodetów, którzy przygotują profesjonalne mapy do celów projektowych na podstawie mapy zasadniczej. Co powinna zawierać mapa do celów projektowych?

● Infrastrukturę komunikacyjną w otoczeniu działki m.in. osie dróg
● Linie zabudowy

● Umiejscowienie zieleni (w tym pomników przyrody)

Nasi geodeci sporządzają mapę projektową zgodnie z wytycznymi Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, które wskazują m.in, że na mapie powinno zostać zawarte wszystko, co znajduje się w odległości 30m od planowanej inwestycji.

Kiedy mapa do celów projektowych jest potrzebna?


Mapa do celów projektowych jest wymagana przez prawo w każdej sytuacji, kiedy chcemy wykonać projekt budowlany na terenie Polski. Tego rodzaju mapa jest w istocie mapą sytuacyjną i wysokościową, na podstawie której może powstać projekt budowlany. On z kolei jest niezbędny do rozpoczęcia budowy m.in:
● Domu
● Garażu
● Hali
● Przyłączenia do sieci np. wodociągowej i uzbrojenia działki
● Drogi

Mapa do celów projektowych (czyli przeznaczona do wykonania na jej podstawie projektu budowlanego) może przyjmować różne formy, a jej ostateczny kształt zależy od planowanej inwestycji. Z tego powodu podchodzimy elastycznie do realizowanych zleceń i wykonujemy mapy, które odpowiadają oczekiwaniom klienta oraz potrzebom inwestycyjnym. Profesjonalne wykonanie prac geodezyjnych jest absolutnie niezbędne na początkowych etapach budowy, kiedy powstaje plan zagospodarowania terenu, a inwestorzy starają się uzyskać pozwolenia na budowę. Ważność mapy projektowej nie jest bezterminowa, a jej konkretna długość zależy od umiejscowienia oraz rodzaju inwestycji, a także od zmian, które zachodzą w obrębie terenu, którego dotyczy mapa. Jakość i adekwatność wykonanej przez nasz zespół mapy musi być potwierdzona przez miejscowy ośrodek dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.

Ile się czeka na mapę projektową?


Dzięki korzystaniu z nowoczesnego sprzętu pomiarowego oraz dużemu doświadczeniu, wykonujemy mapy do celów projektowych w bardzo krótkim czasie. Dokładny okres oczekiwania jest zależny od rodzaju projektu, skali inwestycji oraz dodatkowym wymagań względem rzeczy, które mają znaleźć się na projekcie. Z tego powodu cennik oraz czas realizacji jest ustalany indywidualnie po rozmowie z klientem. Udzielamy porad odnośnie planowanych prac oraz zajmujemy się kompleksowymi pomiarami geodezyjnymi.

Mapa do celów projektowych