Mapy geodezyjne, do celów projektowych Kraków

Mapa geodezyjna do celów projektowych jest dokumentem, od którego należy zacząć przygotowywania do budowy. Wykonywana jest jedynie przez geodetów legitymujących się odpowiednimi uprawnieniami, na podstawie mapy zasadniczej, pozyskanej z Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego. Naszym klientom oferujemy usługi doświadczonych geodetów, którzy przygotują profesjonalne mapy geodezyjne dla inwestycji zlokalizowanych w Krakowie i okolicznych miejscowościach.

Dysponujemy nowoczesnym i precyzyjnym sprzętem firmy Spectra Precision, który umożliwia szybkie wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów. Zebrane dane przedstawiane są za pomocą grafik w systemie CAD oraz wizualizacji w chmurze punktów. Zespół Geoexpress tworzą geodeci z uprawnieniami w zakresie 1, 2 i 4. W miejscach o utrudnionym dostępie do pomiarów wykorzystujemy drony.

MAPKI GEODEZYJNE

Mapki geodezyjne, przeznaczone do przygotowania projektu budowlanego, realizujemy po wcześniejszym zgłoszeniu robót w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Opracowanie obejmuje między innymi: infrastrukturę komunikacyjną w otoczeniu działki, w tym osie dróg, linie zabudowy oraz umiejscowienie zieleni i pomników przyrody. Mapa geodezyjna do celów projektowych sporządzana jest w oparciu o rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa.

Z uwagi na różnorodność inwestycji, jakie prowadzą nasi klienci, mapa geodezyjna w Krakowie dostosowywana jest do indywidualnych wymagań projektanta oraz obiektu, jaki ma zostać wzniesiony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mapa geodezyjna jest niezbędna do rozpoczęcia budowy między innymi: domu, garażu, hali, obiektu handlowo ? usługowego, drogi czy przyłącza do sieci wodociągowej i uzbrojenia działki.

MAPA DO CELÓW PROJEKTOWYCH KRAKÓW

Sporządzamy mapy do celów projektowych w Krakowie oraz w miejscowościach sąsiadujących. Dokumentacja opracowywana jest po wykonaniu pomiarów uzupełniających, które pozwalają na aktualizację mapy zasadniczej. Prawidłowość wykonania mapy potwierdzamy w miejscowym ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, dzięki czemu opracowanie może być podstawą do przygotowania projektu architektonicznego, a w konsekwencji wydania pozwolenia na budowę.

Co istotne ? mapa do celów projektowych ważność zachowuje bezterminowo, chyba że w obrębie terenu, który obejmuje opracowanie, zachodzą istotne zmiany. Ile kosztuje mapa do celów projektowych? Cena usługi uzależniona jest od rodzaju oczekiwanej przez klienta dokumentacji oraz jej zakresu. Kosztorys przygotowujemy już na początku współpracy, przekazując go inwestorowi do akceptacji. Nasze realizacje wyróżnia nie tylko precyzja, ale także krótki czas, jaki jest niezbędny do przygotowania kompletnej mapy do celów projektowych w Małopolsce.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. W razie pytań lub wątpliwości ? zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego.

Kiedy powstają mapy geodezyjne? Kraków

Mapy geodezyjne tworzy się z kilku powodów. Po pierwsze, sporządza się je dlatego, że sama mapa zasadnicza nie może służyć do celów projektowych. Dzieje się tak, ponieważ nie zawsze jest aktualna.

Mapy geodezyjne tworzy się zaraz po wykonaniu nowych pomiarów. Ten typ potrzebny jest w celu złożenia wniosku dotyczącego zagospodarowania terenu i warunków zabudowy oraz, gdy właściciele chcą dokonać podziału działki lub nieruchomości.

Jeżeli zależy Państwu na prawidłowo sporządzonym projekcie budowy przy użyciu mapy do celów projektowych w Krakowie – nie ma lepszego miejsca. Jesteśmy specjalistami w swoim fachu, którzy przygotowują tego typu plany od zera. Swoją pracę opieramy o wiedzę i doświadczenie, a także wykorzystujemy do niej odpowiednich, nowoczesnych technologii. Pozytywne opinie klientów udowadniają to, że działamy jakościowo, a zarazem zgodnie z otrzymanymi wytycznymi.

Jak wygląda mapa do celów projektowych? Kraków

Tak jak każda mapa, tak i geodezyjna czy zasadnicza mają pewne charakterystyczne cechy. Tworzone są w różnej skali w zależności od rozległości terenu. W kartograficzny sposób przedstawiają obiekty, ich nazwy czy lokalizację razem z położeniem administracyjnym.

Mapa do celów projektowych (Kraków) dodatkowo zawiera parę innych elementów, m.in. pokazuje otoczenie i granice działki.

Rodzaje map geodezyjnych – Kraków

Mapy geodezyjne dzielą się na cztery główne rodzaje. Każdy z nich różni się zastosowaniem przede wszystkim specyficznym zastosowaniem. Mapa zasadnicza jest bardzo często przestarzała, prezentuje natomiast media i granice danego terenu. Geodezyjną wykorzystuje się przy wznoszeniu obiektu lub składaniu wniosku o pozwolenie na budowę. Mapa inwentaryzacyjna, która oznacza koniec prac, umożliwia oddanie budynku do użytkowania. Multimedialna natomiast to ta, którą znaleźć można w internecie. Przydaje się, gdy nie ma dostępu do wyżej wymienionych rodzajów map.

Ceny map geodezyjnych – Kraków

Kwestia wyceny mapy geodezyjnej jest bardzo płynna, ponieważ wszystko zależy od skomplikowania danego projektu, obszaru oraz od przeznaczenia. Jest to sprawa całkowicie indywidualna, dlatego lepiej udać się z tym do specjalisty. W tym obszarze warto zaufać nam! Wycenimy i sporządzimy mapę według wymagań i obowiązujących standardów. Zależy nam bowiem na Państwa zadowoleniu.

Jak odczytać mapę do celów projektowych? Kraków

Interpretacja mapy geodezyjnej (Kraków) wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Bardzo często wymaga specjalnej wiedzy i kwalifikacji. Dlatego też często dołącza się do niej legenda, która może nieco ułatwić odczytanie mapy.

W razie wszelkich wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Bardzo chętnie pomożemy, wyjaśnimy cały plan i to, jak został skonstruowany. Zależy nam na zadowoleniu i zaufaniu klientów, dlatego mogą Państwo spać spokojnie, powierzając nam projekt mapy lub jej interpretację.

Jesteśmy fachowcami, którzy zdobyli odpowiednie do tego kwalifikacje, umożliwiające prawidłowe i jakościowe sporządzenie mapy geodezyjnej w Krakowie. Działamy w branży od lat, dzięki czemu potrafimy sprostać wymaganiom klientów.