Pomiary geodezyjne – Kraków

Geodezja Kraków – pomiary wysokościowe i sytuacyjno-wysokościowe

Świadczymy usługi z zakresu pomiarów geodezyjnych, które są podstawą do wykonywania szkiców terenu, map projektowych do celów budowlanych, map ukształtowania terenu lub dokumentów prawnych skierowanych do jednostek administracyjnych. Pomiary geodezyjne dzielimy na:

? Wysokościowe (pionowe) – służą do mierzenia i przedstawiania formy ukształtowania terenu. Stąd ich nazwa, ponieważ w trakcie wykonywania pomiarów wysokościowych, mierzymy wysokość punktów względem danego punktu odniesienia. Pomiary wysokościowe to inaczej niwelacja.
? Sytuacyjno-wysokościowe – same pomiary sytuacyjne (poziome) dotyczą płaszczyzny poziomej, a sytuacyjno-wysokościowe dotyczą pomiaru osi obiektów poziomych i pionowych. Dokonuje się go np. przy tworzeniu map
projektowych, map numerycznych lub przy nanoszeniu zmian na mapie zasadniczej. Pomiary sytuacyjno-wysokościowe określa się mianem tachimetrią.

Zakres i dokładność pomiarów geodezyjnych zależą w dużej mierze od zaawansowania użytkowanego sprzętu, dlatego w naszej firmie Geoexpress korzystamy z najnowocześniejszej technologii Spectra Precision z systemami GPS. Otrzymane wyniki prezentujemy za pomocą nowatorskich modeli 3D oraz chmury punktów, które pomagają przedstawić efekty pomiarów w precyzyjny i przejrzysty sposób.

Pomiary geodezyjne w praktyce

Każdego dnia wykonujemy skomplikowane pomiary geodezyjne, które służą naszym klientom do różnych celów. Najczęściej są wykorzystywane do:

? Tworzenia map projektowych, stanowiących punkt wyjścia do konstruowania projektów budowlanych.
? Inwentaryzacji budynków, które są niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie lokalu lub zamieszkania w wymarzonym domu.
? Wykazywania zmian ewidencyjnych, które są podstawą do naniesienia zmian w ewidencji gruntów.
? Tyczenia budynków i gruntów, pozwalających na zmianę granic nieruchomości.
? Scalanie i podział nieruchomości w celu zwiększenia jej funkcjonalności.

pomiary geodezyjne
Geo Express – geodeci z doświadczeniem

Pomiary geodezyjne nie mogą być wykonane przez osobę bez odpowiednich kwalifikacji, ponieważ ich przeprowadzenie wymaga wiedzy z zakresu inżynierii, ukształtowania terenu oraz prawa. Z pomiarami geodezyjnymi nierozerwalnie związana jest dokumentacja prawna, w tym m.in mapy podziałowe lub projekty podziału gruntu albo nieruchomości. Wykonane przez nas dokumenty często służą do celów sądowych i stanowią wiążący dokument dla organów administracyjnych.
Zapraszamy do skorzystania z naszej rozbudowanej oferty pomiarów geodezyjnych w ramach geodezji klasycznej oraz inżynieryjnej. Realizujemy zlecenia przygotowawcze, projektowe, realizacyjne oraz powykonawcze na terenie Krakowa i takich miejscowości jak Miechów, Olkusz, Proszowice, Wieliczka, Gołcza, Wolbrom, Michałowice, Skała, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Świątniki Górne, Krzeszowice, Liszki, Zabierzów, Zielonki, Słomniki, Czernichów, Gdów, Jerzmanowice, Kocmyrzów, Koniusza.

Kto wykonuje pomiary geodezyjne? Kraków

Pomiary geodezyjne to dość skomplikowany proces, który wymaga odpowiednich kwalifikacji, wiedzy i narzędzi. Dlatego też do takich czynności zatrudnia się specjalistów.

Geodeta zajmuje się pomiarami ziemi i ich opisywaniem. To fachowiec interesujący się badaniem kształtu oraz specyfiki gruntu. Taka osoba ma odpowiednie kwalifikacje czy przyrządy, które usprawniają pracę, a także pozwalają na dokładny i szczegółowy pomiar, a następnie wyczerpujący opis.

Po co wykonuje się pomiary geodezyjne? Kraków

Kiedy przeciętny człowiek słyszy hasło „pomiary geodezyjne”, zapewne pierwsze, co przychodzi do głowy, to wyznaczanie granic działki. Oczywiście, nie jest to błędne myślenie, ponieważ faktycznie to jedna z rzeczy, które określają geodeci.

Jednakże geodeta robi znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Pomiary geodezyjne to podstawowe działanie, które trzeba przeprowadzić w celu prawnego określenia infrastruktury na danym terenie i jego granic. Oprócz tego pozwalają na opis złóż naturalnych, przygotowanie mapy geodezyjnej do sporządzenia projektu budowy czy podzielenia działki.

Sposoby pomiarów geodezyjnych – Kraków

Sposobów na przeprowadzenie pomiarów geodezyjnych istnieje sporo. Są bowiem dostosowywane do sytuacji i wymagań. Niwelacja terenu to wyznaczanie różnicy wysokościowej punktów. Triangulacja to podzielenie danego obszaru poddanego badaniu na trójkąty, a następnie obliczenie różnicy pomiędzy ich wierzchołkami. Przy tachimetrii można natomiast określić z ogromną dokładnością odległość punktów, kąt oraz różnicę wysokości. Coraz popularniejsze również stają się satelitarne pomiary geodezyjne.

Nasza firma oferuje cały wachlarz usług pomiarowych. Jesteśmy specjalistami, którzy mają na ten temat szczegółową wiedzę i potrafimy z niezwykłą precyzją dokonać niezbędnych pomiarów.

Jakościowa usługa – pomiary geodezyjne, Kraków

Zdobyliśmy wieloletnie doświadczenie w pracy, dzięki czemu mamy możliwość oferowania całego wachlarza usług. Z wysoką dokładnością wykonamy pomiary geodezyjne na wyznaczonym terenie. Lubimy wyzwania i potrafimy sprostać nawet najbardziej wymagającemu klientowi.

Korzystamy wyłącznie z profesjonalnych i specjalistycznych sprzętów pomiarowych. Tworzymy solidną firmę, która składa się z samych fachowców. Naszym celem jest jakościowe spełnienie Państwa oczekiwań wobec wykonywanej przez nas pracy. Warto nam zaufać, ponieważ sprawnie realizujemy każde zlecenie.

Pomiary geodezyjne, Kraków – ceny

Wykonanie pomiarów geodezyjnych zależy od terenu, jego wielkości i skomplikowania powierzonego nam zadania. Naszą firmę wyróżniają atrakcyjne, a zarazem konkurencyjne ceny. Dokładnie i szczegółowo wycenimy całą operację oraz powiadomimy Państwa o wszelkich kosztach.

Nie ukrywamy nic w umowie, dlatego można nam zaufać i powierzyć pomiar w nasze ręce. Tym samym mogą Państwo zyskać pewność, że to zadanie zostanie wykonane przez prawdziwych fachowców oraz przy pomocy specjalistycznych narzędzi.

Bardzo chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy serdecznie do kontaktu.