Podział działki – Kraków

Scalenie i podział nieruchomości to usługi, jakie realizujemy zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedstawicieli sektora biznesowego oraz publicznego. Dzięki stosowanym nowoczesnym technikom pomiarowym wykonujemy precyzyjne mapy geodezyjne, które są niezbędnym elementem projektu planu podziału nieruchomości, jaki przedkładany jest władzom samorządowym do zatwierdzenia.

Podział nieruchomości wykonujemy w zgodzie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, dzięki czemu przygotowana dokumentacja może posłużyć do uzyskania wpisu własności w księgach wieczystych. Podczas procesu scalania i podziału nieruchomości reprezentujemy naszych klientów przed właściwymi urzędami, co pozwala na sprawną realizację wszystkich niezbędnych czynności.

PODZIAŁ GRUNTÓW

Podział gruntów wykonywany jest w sytuacji, w której jedna działka ma kilku właścicieli lub, gdy fragment istniejącej działki przeznaczony jest na sprzedaż. Profesjonalnie wykonana usługa pozwala wydzielić z jednej nieruchomości inne ? mniejsze. Podział działki realizowany jest w kilku etapach, których kolejność regulują przepisy prawne. Pierwszym krokiem jest weryfikacja posiadanej przez klienta dokumentacji oraz jej uzupełnienie.

W tym celu korzystamy z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, uprzednio zgłaszając władzom lokalnym zamiar przeprowadzenia konkretnych robót. Istotnym elementem, jaki składa się na podział działki budowlanej, jest pomiar terenowy oraz przygotowanie precyzyjnych map. Na ich podstawie bowiem sporządza się projekt planu podziału, który następnie przekazujemy do zatwierdzenia. Po pozytywnej decyzji administracyjnej plan podziału może być wprowadzony do obrotu prawnego.

PODZIAŁ GRUNTÓW ROLNYCH

W ofercie posiadamy także podział gruntów rolnych, wykonywany zarówno na działkach o powierzchni większej niż 0,3000 ha (tryb geodezyjny) oraz na nieruchomościach o niewielkiej powierzchni (tryb administracyjny). Podział działki rolnej w przypadku trybu geodezyjnego rozpoczyna wniosek, jaki składają klienci. Na tej podstawie dokonujemy zgłoszenia robót w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, a następnie pozyskujemy z zasobu geodezyjnego mapę zasadniczą.

Podział nieruchomości rolnej obejmuje wstępny plan podziału z zaznaczonymi na czerwono działkami wydzielanymi oraz propozycję dostępu do drogi publicznej. Oprócz tego sporządzamy wykaz zmian gruntowych, a także wynosimy granice nowej działki bezpośrednio na grunt. Niezbędnym elementem podziału działki rolnej jest okazanie granic i sporządzenie protokołu, który wraz z kompletną dokumentacją przekazywany jest do Powiatowego Ośrodka Geodezji i Kartografii w celu uwierzytelnienia i zawiedzenia.Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą, obejmującą geodezyjny podział gruntów budowlanych i rolnych. Obsługujemy klientów z terenu Krakowa oraz miejscowości położonych w promieniu 100 km.

Podział działki w Krakowie z punktu prawnego

Podział działki to bardzo skomplikowany proces. Ze względu na to musi być przeprowadzony szczegółowo i pod okiem wykwalifikowanych do tego osób. Wszelkie zmiany dotyczące jakiejkolwiek nieruchomości, w tym posesji, muszą zostać odnotowane w księdze wieczystej. Tego typu działania wykonuje się dosyć często, zwłaszcza gdy grunt ma kilku właścicieli, a każdy z nich chce mieć własną część.

Cały proces wymaga naprawdę sporej wiedzy, doświadczenia i znajomości papierologii. Przygotowanie się do załatwienia formalności trwa dość długo oraz wymaga zgromadzenia szeregu dokumentów. Jest to dość skomplikowany proces, dlatego warto zatrudnić nas – specjalistów, którzy przeprowadzą Państwa przez każdy etap i dopełnią wszelkich formalności.

Wymagania do podziału działki – Kraków

Oprócz formalności i dokumentów należy pamiętać o tym, że każde tego typu działania muszą spełniać określone wymogi. Podział działki jest procesem prawnym, dlatego wszystkie zasady, które powinny być przestrzegane, znajdą Państwo na planie zagospodarowania przestrzennego w danej gminie.

Podstawową regułą, która obowiązuje, jest zakaz podziału działki w przypadku, gdy dany grunt nie ma dostępu do drogi publicznej.

Kraków, podział działki – ile trwa ten proces?

Ze względu na ilość formalności, zebranych dokumentów i urzędów, do których należy się udać, jest to skomplikowany, a zarazem długotrwały proces. Natomiast specjaliści tacy jak my przyspieszą go, dokładnie wytłumaczą każdy etap oraz zbiorą potrzebne papiery.

Mimo to trzeba mieć świadomość, że podział działki w urzędzie może zająć nawet kilka miesięcy. Jest to proces administracyjny prowadzony przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, dlatego wymaga cierpliwości ze strony wnioskodawcy.

Etapy podziału działki – Kraków

Jak już wyżej zostało wspomniane, tego typu proces składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem jest wszczęcie postępowania, czyli zebranie wszelkich dokumentów oraz napisanie wniosku. Następnie trzeba sporządzić wstępny plan podziału działki. Tego typu dokument musi zawierać m.in. opis, położenie, granice i powierzchnię każdej części.

Nasza firma przygotowuje szczegółowe plany. Mogą nam Państwo w pełni zaufać ze względu na wysokie kwalifikacje, pozytywne opinie oraz wieloletnie doświadczenie w tym obszarze.

Cały proces składa się z trzech głównych etapów: podział geodezyjny, wprowadzenie podziału do ewidencji gruntów oraz podział prawny, na który składają m.in. sprawdzanie ksiąg wieczystych czy wpisy w katastrze.

Podział działki, Kraków – ceny

Jeżeli chcą Państwo dokonać podziału działki, to należy mieć świadomość tego, że ze względu na długotrwałość procesu, ilość dokumentów i innych formalnych kwestii do spełnienia, jest to proces dość kosztowny. Ceny zależą od bardzo wielu czynników – okresu oczekiwania na decyzję z urzędu czy skomplikowania danej sprawy.

Jednak my zapewniamy atrakcyjne i konkurencyjne ceny, które w połączeniu z szeroką wiedzą oraz sporym doświadczeniem przyciągają do nas klientów każdego dnia. Zależy nam na owocnej współpracy i Państwa zadowoleniu, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.